O nasO firmie

Operator internetowy Flashnet to jeden z największych, niezależnych operatorów telekomunikacyjnych na terenie miasta Legnica i powiatu legnickiego. Firma oferuje wysokiej klasy szybki internet klientom indywidualnym, firmom i instytucjom. Zdobyte w dotychczasowej działalności doświadczenie zawodowe jest gwarancją jakości i szybkości realizacji zleceń.

Firma dynamicznie się rozwija, pozyskując nowych klientów. Równocześnie stale zwiększając obszar zasięgu sieci. Często jest to teren nieobjęty dotąd zasięgiem przez dużych operatorów. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych rozwiązań typu last-mile, firma Flashnet obejmuje zasięgiem coraz większe obszary. W rezultacie likwidując dotychczasowe strefy tzw. „wykluczenia cyfrowego”.


Infrastruktura gwarancją niezależności

Niezawodna, szerokopasmowa sieć internetowa FLASHNET zbudowana została w 2004 roku. Firma korzysta z własnej światłowodowej i bezprzewodowej sieci transmisji danych. Obejmuje swoim zasięgiem Legnicę i powiat legnicki. Składa się ona zarówno z infrastruktury światłowodowej, jak i pierwszej w Legnicy bezprzewodowej sieci szkieletowej w topologii pierścienia. Opiera się na niezawodnych, nowoczesnych rozwiązaniach markowych producentów.

Przepustowość łączy jest praktycznie nieograniczona. Dzięki temu niezależnie od wielkości ruchu IP transmisja odbywa się bez strat i z najmniejszym możliwym opóźnieniem. W naszej strategii stawiamy przede wszystkim na satysfakcję klientów, w związku z tym mamy najlepszy serwis techniczny.

Średni czas reakcji serwisu od momentu przyjęcia zgłoszenia od abonenta wynosi 2 godziny. Natomiast typowy czas trwania wizyty serwisowej u klienta to niespełna 30 min.


Flashnet światłowód

Od 2021 roku świadczymy również usługę dostępu do internetu w technologii światłowodowej. Jest to najbardziej wydajna metoda dostarczania internetu w Polsce. Wykorzystując przewody wykonane z włókna szklanego za pomocą światła jest przesyłany sygnał internetowy. Dzięki zastosowaniu tej technologii dane są dostarczane do klienta z ogromną prędkością.

Zalety światłowodu:

  • bardzo wysokie prędkości
  • stabilne łącze
  • jeszcze niższe czasy odpowiedzi


Usługi dla klientów biznesowych

Naszym celem jest świadczenie usług z zakresu kompleksowej obsługi informatycznej oraz teleinformatycznej. Ofertę Flashnet przeznaczoną dla klientów biznesowych stanowi przede wszystkim:

  • usługa symetrycznego dostępu do Internetu;
  • transmisja danych;
  • budowa i konfiguracja sieci komputerowych przewodowych i bezprzewodowych (m.in. radiolinie, punkty dostępowe, hotspot);
  • budowa i konfiguracja sieci telekomunikacyjnych.

Indywidualne podejście do klienta

Niezwykle ważny jest dla nas również osobisty kontakt z naszymi klientami. Zanim przedstawimy ofertę, nasi specjaliści przeprowadzają konsultacje z klientem. Dzięki temu możemy precyzyjnie określić jego potrzeby. Pozwala nam to zaproponować usługę uwzględniającą indywidualne wymagania klienta.

Podłączenie zależnie od lokalizacji jest realizowane w technologii światłowodowej lub bezprzewodowej. Usługa jest uruchamiana standardowo na interfejsie Ethernet. Realizacja zakłada zgodę administratora budynku na umieszczenie naszych urządzeń bez dodatkowych kosztów.