Najczęściej zadawane pytania

Czy są ograniczenia w ilości ściąganych danych?

Nie, w sieci nie ma narzuconego limitu ściągniętych danych. Można ściągać w dowolnej ilości.

Jaka jest rzeczywista prędkość?

Prędkość transmisji danych z internetu do klienta wygląda następująco:
Na przykładzie pakietu podstawowego Flashnet Mega 10Mbit/16Mbit:
W dzień do 10240 Kbit/s w nocy do 16384 Kbit/s.
Analogicznie wyglądają rzeczywiste prędkości dla innych pakietów z tą różnicą, iż dla pakietu Flashnet Mega 30 prędkość ściągania w dzień i nocy jest taka sama.

Czy mogę korzystać 24 godziny na dobę z Internetu?

Tak, jest to stały całodobowy dostęp do sieci Internet bez ograniczeń czasowych.

Koszt podłączenia?

Koszt podłączenia do naszej sieci to 99 zł z wliczoną instalacją u klienta .

Ile trzeba czekać na podłączenie?

Czas oczekiwania na instalację jest uzależniony od ilości zamówień na usługę w danym okresie, ale nie przekracza 7 dni roboczych.

Czy muszę podpisać umowę na 12 lub 24 miesiące?

Firma oferuje umowy na czas nieokreślony jak i umowy terminowe. Wybór należy do abonenta. W umowie na czas nieokreślony, klient ma prawo do rezygnacji z usługi z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Co dostaję w zestawie instalacyjnym?

W skład zestawu instalacyjnego wchodzi:
– mini-antena jest instalowana na zewnątrz budynku np. tak jak antena telewizyjna przy oknie lub wyżej;
– przewód zakończony gniazdkiem – służy do połączenia anteny z gniazdkiem;

Czy żeby się podłączyć potrzebuję modem?

Nie, po podpisaniu umowy serwisanci montują kompletny zestaw iinstalacyjny, w którym jest wszystko, co niezbędne do korzystania z usługi dostępu do Internetu.

Czy internet bezprzewodowy jest wolniejszy od kablowego ?

Szybkość internetu nie zależy od rodzaju posiadanego dostępu. Prędkość internetu jest zależna od posiadanego pakietu szybkościowego. Czasy odpowiedzi łącza bezprzewodowego są takie same lub nawet szybsze od łącza kablowego o tej samej prędkości.
Podsumowując:
Internet bezprzewodowy na obecną chwilę w niczym nie ustępuje internetowi kablowemu. Co więcej, zaczyna przewyższać jego parametry i dorównywać szybkością światłowodowi.

Czy potrzebny mi firewall?

W naszej sieci nie jest konieczne instalowanie dodatkowego firewalla. Klienci otrzymują pierwszą ochronę przez nasze serwery. Zapora sieciowa instalowana wraz z systemem w zupełności wystarcza do podstawowej ochrony.

Jak zabezpieczyć się przed wirusami ?

Przede wszystkim trzeba zainstalować antywirusa. W obecnych czasach komputer bez antywirusa to proszenie się o kłopoty. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż za pośrednictwem naszego komputera będzie wysyłany spam lub będziemy szpiegowani przez różnego rodzaju programy. Wszystko to oczywiście bez naszej wiedzy
Aby uchronić się przed tego typu niepożądanymi zdarzeniami, polecamy instalację Avast Home Edition. Jest to darmowy antywirus, który wymaga rejestracji na podstawie konta email. Co roku mozna bezpłatnie auaktualniać subskrypcję. Można oczywiście poszukać programu płatnego. Ich wybór na rynku jest bardzo duży, oferują jednak podobną skuteczność.
Nie należy także otwierać plików nieznajomego pochodzenia, a także klikać linków od osób nieznajomych.